Menu strony

Pochwyć uroki miasta Szklarska Poręba i jego urokliwe sąsiedztwo

Wśród soczystej zieleni lasów, w kotlinie potoku Kamienna, na zboczach Gór Karkonoszy i Gór Izerskich, rozciąga się tajemniczy ogród przeszłości, obyczajów, wierzeń, magii i natury. Jego panem jest Duch Gór, zwany Liczyrzepą.


szklarska poręba
Do Szklarskiej Poręby dobrze jest przyjechać koleją. W międzyczasie minąć górskie tunele, równocześnie upajając się pięknymi górzystymi widokami. Szklarska Poręba może bez oporów być uznana za mineralogiczną stolicę naszego kraju.

Chcesz przeczytać kilka następnych naszych artykułów? Świetnie! chcemy więc donieść, że jesteśmy w witrynie (http://mojekonferencje.pl/poznan) - odszukasz nas w poniższym linku.

W pobliskich obszarach znajdywano takie kamienie jak ametyst - minerał o fioletowym zabarwieniu, kryształ górski, agat, akwamaryn, a nawet kamienie księżycowe. Zimą prym wiedzie narciarstwo biegowe i zjazdowe. Gdy śniegi znikają pod wpływem wiosennych promieni słonecznych, wyłaniają się dla turystów liczne szlaki rowerowe i szlaki pieszych wędrówek, o różnorodnym stopniu trudności.

Wyłania się lubiana, głównie przez najmłodszych, gra terenowa Magiczny Szlak Ducha Gór - trasa turystyczna, zabawa, historia i przyroda w jednym. Myśląc o Szklarskiej Porębie należy nadmienić o Walończykach, narodzie który od XII wieku docierał z zachodniej i południowej Europy, szukając złota i innych skarbów tej ziemi. Niektórzy z nich dochrapali się tu ogromnego majątku. Szlak Waloński doprowadzi nas do miejsc, w których historia sięga czasami okresu średniowiecza. Niedaleko wije się Złoty Potok, w którym dziś już z trudem znaleźć okruchy złota, łatwiej może ametystowe minerały. Przebywając w Szklarskiej Porębie koniecznie należy zawędrować do urokliwego wodospadu Kamieńczyka - najwyższego w polskich Sudetach i wodospadu Szklarka. A kolejką linową pojechać na Szrenicę.

Podczas jazdy kolejką linową na szczyt Szrenicy, rozciągać się będą przed nami przecudne krajobrazy Kotliny Jeleniogórskiej i Gór Izerskich. Ze Szrenicy, szlakami turystycznymi można zawędrować do Śnieżnych Kotłów - pozostałości epoki lodowcowej. Śnieżne Kotły to przykłady alpejskiego pejzażu w Karkonoszach. Zwieńczeniem podróżowania po Szklarskiej Porębie i okolicach, na Skwerze Radiowej Trójki możemy zrobić sobie zdjęcie na tle odcisków ust cenionych trójkowych dziennikarzy. Po całodziennej wycieczce, warto jeszcze zostać w Szklarskiej Porębie, wynajmując pokój w hotelu (rezerwacje w hotelu w Szklarskiej Porębie). Znalezienie zakwaterowania nie nastręczy kłopotu, dlatego, że baza noclegowa i hotelowa jest wystarczająco rozbudowana. Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę zdanie "baza noclegowa hotel Szklarska Poręba". Hotele w Szklarskiej Porębie gwarantują wszystko to, co jest niezbędne do zregenerowania sił przed kolejną wędrówką.
2022/05/03, 07:08