Menu strony

Zabieg botoksem w Warszawie

Co roku w USA decyduje się na niego 2,5 miliona kobiet. Do Amerykanek trochę nam brakuje, jednak grono jego fanek stale się powiększa. O czym mowa? Botoks, który ze zmarszczkami daje sobie radę, jak rozgrzane żelazko z pogniecionymi ubraniami. Zastanów się nad tym teraz i błyszcz niczym fajerwerki w sylwestrową noc! Botoks to jedna z najpopularniejszych i najbardziej bezpiecznych metod niwelowania zmarszczek. W TNS OBOP ,,Polka i medycyna estetyczna” do stosowania botoksu przyznało się 13% Polek. Zabieg znalazł się w trójce najbardziej pożądanych. Po peelingach i zabiegach depigmentacyjnych wskazało go 23% badanych. Fanów botoksu przybywa zwłaszcza w sezonie zimowym. Z prostego powodu – każda kobieta chce wyglądać pięknie w sylwestrową noc i podczas karnawału.


Poznaj swojego bohatera
Psychoterapia grupowa – w grupie siła!

Botoksu po raz pierwszy zaczęto używać w dermatologii estetycznej ponad 20 lat temu. Wstępnie służył jedynie do wygładzania zmarszczek wokół oczu i na czole. Dość szybko jednak zauważono, że wstrzyknięcie toksyny botulinowej ma wiele niezwykle przydatnych zastosowań.

Nie zastanawiaj się- przejdź do serwisu rękawiczki jednorazowe, aby poznać dodatkowe info na przedstawiany w artykule temat. Czekamy z niecierpliwością na twoją opinię!

Otwieranie spojrzenia, delikatne uniesienie powieki, a do tego odmłodzenie uśmiechu, czyli likwidacja opadających kącików ust i zmarszczek palacza wokół warg – to tylko niektóre z popularnych zastosowań botoksu – wyjaśnia specjalistka z Centrum Dermatologii i medycyny estetycznej. „Wyprasowane” zmarszczki to jednak nie wszystko, po przyjęciu zabiegu wygląd twarzy staje się łagodny i zrelaksowany, oraz bardziej świeży. Właśnie taki, którego potrzebujesz na wielkie wyjście.

Sekret tkwi w nerwach
Toksyna botulinowa powoduje zatrzymanie przewodnictwa nerwowego między mięśniem a nerwem. Ten ulega relaksacji - nie dochodzą do niego nowe impulsy, a w efekcie powoduje wyrównanie zmarszczek. Botoks mechanicznie uniemożliwia marszczenie się skóry. Działa lepiej niż najlepszy krem przeciwzmarszczkowy - wstrzymuje „zagniatanie” skóry, skutkuje tym, że zmarszczki się nie pogłębiają.

Zabieg w biegu
Max pół godziny i gotowe – tyle w przybliżeniu trwa zabieg podania botoksu w gabinecie medycyny estetycznej. Należy jednak trzeba zacząć od konsultacji. Specjalista musi wziąć pod uwagę takie czynniki, jak jakość i napięcie skóry oraz sprawdzić samo działanie mimicznych mięśni twarzy. – To obowiązek przy tego typu zabiegu. Trzeba wiedzieć, który mięsień należy osłabić, a który wzmocnić i dobrać odpowiednią dawkę preparatu – tłumaczy dr. Krótki zabieg i wykonuje się go wykorzystując cieniutkie igły. Pierwsze efekty widoczne już po kilku dniach. Jak długo? – To zależy od podanej dawki botoksu i oczywiście indywidualnych predyspozycji pacjenta. Efekt jest widoczny średnio od trzech miesięcy do pół roku – dodaje dermatolog. Polecamy lifting twarzy warszawa.

Ważne jest doświadczenie
Zabiegi przy użyciu botoksu robione są od wielu lat i można śmiało powiedzieć, że – wykonywane przez specjalistę - są bezpieczne. - Oczywiście najważniejsza jest właściwa technika podania preparatu, dlatego warto zwrócić się do doświadczonego lekarza, który został odpowiednio przeszkolony i używał botoksu przy wielu zabiegach. W ten sposób minimalizujemy wszelkie ryzyko – uważa ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej. Sprawdź botox warszawa ceny. Botoks nie może powodować nieodwracalnych zmian, bo jego działanie jest czasowe, a przewodnictwo pomiędzy nerwem a mięśniem się reaktywuje. Toksyna botulinowa jest nieszkodliwa, chociaż nawet tu, podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów medycznych, nie można całkowicie wykluczyć komplikacji. Ważna jest technika wstrzykiwania, dlatego doświadczenie lekarze jest istotne.
Mężczyźni także mile widziani
Botoks to zabieg, o którym powinny myśleć nie tylko dojrzałe kobiety, najdotkliwiej odczuwające
które potem najbardziej odczuwają problem zmarszczek. – Wiek nie gra dużej roli. Z zabiegów mogą korzystać już 25-latki, zwłaszcza jeśli mają do tego wskazania i chcą złagodzić srogi wyraz twarzy – mówi doktor. Preparat nie jest przeznaczony jedynie dla kobiet – Coraz częściej zgłaszają się na zabiegi także mężczyźni, którzy chcą się pozbyć tzw. lwich zmarszczek, czyli „wrogich” fałd na czole. (Zobacz botoks cennik) Panom zależy na delikatnym spłyceniu zmarszczek, złagodzeniu oblicza, a nie na ich całkowitym usuwaniu. Coraz częściej wiedzą, że największą zaletą botoksu jest możliwość uzyskania naturalnego efektu świeżej, wypoczętej twarzy, a nie sztucznej maski – podsumowuje specjalista.

Ten artykuł jest bardzo wciągający? Jeżeli tak, to zobacz również inne polecane zabiegi rehabilitacyjne kraków treści, ponieważ wydają się być równie interesujące oraz wciągną Cię kompletnie.

Jeśli zatem zdecydujesz się na zabieg razem ze swoim partnerem, to szanse na to, że Ty zostaniesz królową, a on królem balu, zdecydowanie rosną.
2021/01/07, 14:25