Menu strony

Którego ortodontę

Najpewniejsze usługi stomatologiczne i ortodoncja w Wałbrzychu.
Gabinet dentystyczny w Wałbrzychu w ramach stomatologii zachowawczej, trudni się leczeniem i zapobieganiem próchnicy, leczeniem endodontycznym, ale też dentystyką estetyczną, leczeniem zmian na błonach śluzowych jamy ustnej oraz leczeniem dzieci.


uśmiech
Dentysta w Wałbrzychu zajmuje się też leczeniem protetycznym, którego celem jest uzupełnienie brakującego uzębienia lub korekta wyglądu zębów własnych -> http://a2stomatologia.pl/oferta/protetyka/pacjenta. Leczenie protetyczne wykonuje się przy użyciu protez stałych (np. korony) albo ruchomych protezy nylonowe). Można też połączyć ze sobą oba te typy protez. Dodatkowo możliwe są także usługi dentysty gnatologa. Ukierunkowuje się on w pracy z kompozytem.

Praca ta wymaga rozległej wiedzy oraz umiejętności od stomatologa, gdyż technika jego zakładania jest niezwykle wrażliwa na wszelkie popełniane błędy. Zastosowany materiał kompozytowy jest niezwykle solidny i wyglądem dorównuje koronom z porcelany. Dodatkowo prace wykonane kompozytem są tańsze. W ramach usług gabinetu stomatologicznego wykonuje się też wszystkie specjalistyczne zabiegi chirurgiczne, zwracając przy tym uwagę na ich bezbolesność i miłą aurę. Ustalenie wskazań do leczenia chirurgicznego, bazuje na dokładnej, najnowocześniejszej diagnostyce wspartej konsultacjami z pozostałymi dziedzinami stomatologii. Gabinet konsultuje też schorzenia chirurgii szczękowo-twarzowej, stwarzając tryb leczenia diagnostyczno-terapeutycznego.


Ortodoncja jako dziedzina stomatologii zajmuje się koordynowaniem wad zgryzu. W dobie współczesnej dentystyki korygowanie tych wad może odbywać się bez względu na wiek. W leczeniu wad zgryzu mogą być zastosowane aparaty ruchome albo stałe. Aparaty ruchome używane są przeważnie u maluchów pomiędzy 4-12 r.ż. Maluch nosi taki aparat na parę godzin dziennie i zakłada na noc.


stomatolog
W każdym czasie można go samodzielnie zdjąć.Aparaty stałe zakładane są na stałe i tylko lekarz ortodonta może go zdjąć (czytaj też...). Przeznaczone są dla młodzieży czytaj też...?ych.Aparat taki koryguje wadę zgryzu przez okres ok. 2 lat. Do utrzymania odpowiedniej higieny w jamie ustnej przy założonym aparacie stałym poleca się używanie specjalnych szczoteczek do czyszczenia aparatu i uzębienia. Klinika ortodontyczna w Wałbrzychu proponuje kompleksowe leczenie ortodontyczne, w którym ortodonta zajmie się pojedynczo każdym Pacjentem, przy użyciu najnowocześniejszych rozwiązań.Na pierwszej wizycie ortodonta wykonuje badania, przygotowuje modele diagnostyczne zębów, zdjęcie rentgenowskie i fotograficzne, po czym tworzy plan leczenia.
2022/06/20, 11:11