Najczęściej wybierane kierunki wakacyjnych wyjazdów czyli z jakiego powodu warto odwiedzić Dubaj

Egzotyczne kraje od dawna bardzo kuszą urlopowiczów, w ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczęła się cieszyć Afryka czy Azja. Bardzo modny stał się także Dubaj, jedno z większych miast leżących na Półwyspie Arabskim. Ten właśnie rejon od bardzo dawna znany jest z bardzo dużych zasobów ropy naftowej, która dała duże bogactwo jego mieszkańcom.

Dubaj
Jednak rządzący tam wiedzą, że w pewnym momencie ropy zabraknie, i postanowili zainwestować mnóstwo pieniędzy w rozwój turystyki. A że rejon ten ma również w tym względzie bardzo duży potencjał, to w ciągu ostatnich lat Dubaj wakacje wyrósł na jedno z najbardziej popularnych miejsc odpoczynku turystów z połowy świata. Lecz kusi on nie tylko wspaniałymi plażami i mnóstwem atrakcji, lecz również ogromną liczbą sklepów i butików. W Dubaju mają swoje placówki wszystkie znane koncerny odzieżowe i kosmetyczne, a miesięczny okres promocji, loterii i zakupów przyciąga dziesiątki milionów osób pragnących coś interesującego kupić.

Wyjeżdżając na wakacje w styczniu da się nie tylko świetnie wypocząć, ale też przywieźć wiele drobiazgów znalezionych w ciekawych cenach. Ze względu na odległość dzielącą Polskę od Dubaju liczyć się trzeba z dużo większymi wydatkami, niż przy bliższych krajach. Sam lot będzie trwał prawie sześć godzin, lecz za to na miejscu wszystkich turystów powitają niesamowite widoki i wielki przepych. Dużym wzięciem wśród turystów cieszą się zwłaszcza loty z Wrocławia, z tego właśnie miasta obsługiwana jest regularna siatka lotów do Dubaju kilku różnych operatorów.

Przeważnie wycieczki do Dubaju trwają do dwóch tygodni, jeśli ktoś ma taką możliwość to jednak dłuższy pobyt jest bardziej polecany. W Dubaju jest taka ilość rzeczy do zwiedzania, że tydzień to zwyczajnie będzie za mało, żeby wszystkie najlepsze atrakcje zobaczyć. Z pewnością zachwycają swoim pięknem niesamowite, piaszczyste plaże i rafy koralowe, ale coś dla siebie znajdą miłośnicy innych atrakcji oraz rozrywek. Zwłaszcza warty obejrzenia jest najwyższy budynek świata, panorama z jego widokowego tarasu jest naprawdę niezwykła i długo się ją pamięta.
2020/02/08, 07:24