Menu strony

Dziecięcy trening czystości. Produkty, które pomogą przez to przebrnąć.

Każdy, kto ma dziecko, pamięta kupowanie ogromnych ilości pieluszek i oczekiwanie na ich pożegnanie, a tym samym osiągnięcie przez dziecko danego stopnia samodzielności. Trening czystości jest bardzo trudnym zadaniem zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. To bardzo ważna chwila w życiu dziecka, dlatego należy być bardzo cierpliwym i opanowanym, ponieważ nasze nerwy mogą przenieść się na dziecko, a taka sytuacja nie będzie korzystna dla nikogo.


Nauka używania malutkiej toalety niestety jest trudna i długotrwała. Zazwyczaj trwa ona około dwóch miesięcy, a u niektórych maluszków prawie pół roku. Dla rodziny jedyną radą jest spokój i pozytywne wzmocnienie, które prędzej czy później na pewno poskutkują. Oczywiście, w trakcie całego procesu dobrze jest mieć w zapasie jeszcze pieluszki wielorazowe, ponieważ mogą przydać się na przykład w nocy lub farba przeciwporostowa na długim spacerze. Zanim przystąpimy do rozpoczęcia treningu dobrze jest nabyć nocnik dostosowany rozmiarem do naszego dziecka i postawić go w toalecie koło muszli sedesowej. Zobacz: link .

Przy starszych dzieciach, które już będą korzystały z toalety, można stosować nakładkę na dużą muszlę i schodek do muszli i umywalki, aby było wygodniej sięgnąć. Dobrym dodatkiem wspomagającym drogę do pozbycia się pieluszek jednorazowych będą pieluchomajtki, a później majtki treningowe. Pieluchomajtki z założenia są pieluchą, ale nie ubiera się ich tak ciasno, jak pieluchę, tylko nosi tak, jak majteczki. Mogą ułatwić dzieciom komunikującym potrzeby zdjęcie ich przed skorzystaniem z nocnika, a rodzicom – w razie, gdyby dziecko nie zdążyło zawołać na czas – usprawnią przebieranie. Za to majtki treningowe mają 2 strony - zewnętrzną warstwę nieprzemakalną i wewnętrzną, bardzo chłonną. Wybór wzorów i kolorów jest przeogromny.


zmiana pieluchy
Najczęściej zapinane są z przodu na napy, którymi można regulować wielkość majteczek, lecz można również nabyć egzemplarze dobrane do wagi i wieku malucha. Dobrze jest mieć kilka par, by prać je razem z innymi dziecięcymi rzeczami. Ze względu na dość gruby wkład, mogą wysychać trochę dłużej niż zwykłe, dlatego warto mieć coś w zapasie. Asortyment akcesoriów pomagających pożegnać pieluszki wielorazowe i jednorazowe jest naprawdę duży. Trzeba tylko wyczuć moment, który pozwoli na rozpoczęcie treningu, a później wspierać malucha i chwalić za poczynione postępy.
2022/06/14, 07:08