Kiedy warto nosić aparat ortodontyczny? Czy mogą pojawić się jakieś sygnały, że dobrze w niego zainwestować? W jakim wieku można zacząć go nosić?

Aparat na zęby pomaga w uzyskaniu ładnego zgryzu. Jak wiadomo to bardzo istotne, bo proste zęby to nie jedynie ładny uśmiech, ale i ułatwione dbanie o stan czystości jamy ustnej i bardziej skuteczne zapobieganie próchnicy i parodontozie. Aparat na zęby nie musi kojarzyć się z przykrą koniecznością, dziś już bardziej utożsamia się go z modą. Za sprawą tej metody możemy naprostować zęby, wyleczyć wadę zgryzu oraz często kompleksy.

zdrowy uśmiech
Aparaty ortodontyczne noszą dzieci oraz dorośli, natomiast pośród młodzieży cieszą się one dzisiaj coraz większą popularnością. Tak więc srebrne albo przezroczyste klamry na zębach nikogo już za bardzo nie dziwią. Zastępowanie zębów mlecznych stałymi zajmuje parę lat. Stopniowo zmianie ulega również kształt szczęki oraz żuchwy. Jak rodzice dostrzegą, iż mleczaki nie rosną zbyt prosto, to muszą poradzić się ortopedy. Dzieciom pomiędzy czwartym a dwunastym rokiem życia najczęściej poleca się aparaty zakładane na przykład na noc.

Noszenie ich powoduje, iż zęby wychylają się w odpowiednim kierunku, szczęki dość dobrze się rozrastają, dzięki temu możliwe jest przygotowanie miejsca dla stałych zębów. O tym jednakże, czy leczenie będzie skuteczne i skończy na noszeniu tego typu aparatu decyduje wiele czynników, najistotniejsza jednak wydaje się współpraca dziecka i rodziców z lekarzem. Opiekunowie najlepiej jak są przekonani, że aparat będzie w stanie uniknąć bardziej poważnych kłopotów. Ich rola polega na pilnowaniu, by dziecko nosiło aparat przez chociażby cztery godziny dziennie i wkładało go też na noc.

Zobacz ten użyteczny serwis (https://www.rehafit.org/) - prezentuje on zbliżoną tematykę i zapewne też Cię zaabsorbuje. Nie czekaj zatem i kliknij tu!

Takie jednakże leczenie wymaga wielkiej cierpliwości, ponieważ może potrwać to od kilku do kilkunastu lat. Należy jednocześnie przypilnować terminów wizyt kontrolnych, aby sprawdzać postępy leczenia i we właściwym czasie wymienić aparat na nowy - większy albo szerszy.

zdrowy uśmiech - aparat ortodontyczny
Dla dzieci aparat stały - wybiera się dopiero w takiej sytuacji, jak mają już wszystkie zęby, zaś u dorosłych jesteśmy w stanie to zrobić niezależnie od wieku, tak więc nawet po przekroczeniu czterdziestki czy pięćdziesiątki. Jest jednakowoż tak, że u starszych osób sam aparat może nie wystarczyć, bo wada zgryzu może być spowodowana niedobrą budową szczęki lub żuchwy. W takiej sytuacji konieczna jest interwencja chirurga, który prawidłowo, lecz operacyjnie, ustawi je w odpowiednim położeniu. Najlepiej wybrać najlepszego specjalistę, w większych miastach może być z tym kłopot, gdyż oferta jest dość znaczna, zaś w mniejszych, jak w Tomaszowie Mazowieckim jest paru sprawdzonych fachowców, z których usług warto skorzystać.
2020/09/16, 07:37