Apartamenty w dużych miastach

Od niedawna jesteśmy świadkami krachu na rynku domów jednorodzinnych. Słaby popyt na wille przełożył się na inwestycje w apartamenty. W wielkich miastach apartamentowce rosną jak na drożdżach.

Wystarczy spojrzeć na wrocławski Sky Tower i stołeczny wieżowiec Złota 44. Oprócz apartamentów popularne są także duże lokale w odremontowanych kamienicach. Ich wartości na rynku, tak jak apartamentów, startują od ponad dziesięciu tysięcy za m2.

Świeże inwestycje buduje się często w samych centrach metropolii, co jest mocno cenione ze względu na dobry dojazd i rozwiniętą infrastrukturę. Dodatkowo inwestorzy starają się lokować apartamentowce w pobliżu sporej ilości zieleni, parków i skwerów. Czasy betonowych pustyń na szczęście odeszły już do lamusa.
apartamenty

Kraków
Apartamenty oferują w środku miasta, na Mokotowie i na Woli. Inwestycje rosną także na oddalonych obrzeżach metropolii. W stolicy za ekskluzywne mieszkanie musimy wydać najwięcej w kraju – ceny wynoszą ponad siedem milionów złotych. Mieszkanie w starych odrestaurowanych kamienicach da się znaleźć m.in. na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Ceny za metr kwadratowy bywają wyższe, niż 20 tysięcy złotych.

W innych częściach kraju można zobaczyć mniej drogie apartamenty. Poznań jest miastem, w którym luksusowe mieszkania są oferowane głównie na obrzeżach, w sąsiedztwie dużej ilości zieleni. Ceny potrafią być tu nawet dwukrotnie niższe, niż w stolicy. Można zwyczajnie wstukać w wyszukiwarkę "", aby zobaczyć różnicę.

Inaczej prezentuje się Kraków Apartamenty w tym obleganym przez turystów mieście są tylko trochę mniej drogie niż w stolicy co widać gdy wyszukamy "apartament". Ceny oscylują w okolicach 5-6 milionów złotych. Apartamenty w tym prapolskim grodzie mocno cenią sobie cudzoziemcy. Więcej na
2018/07/23, 09:10