Jeżeli borykasz się z dolegliwościami stawu barkowego, zgłoś się na profesjonalną rehabilitację

Urazy stawów są następstwem zarówno różnych wypadków, jak i dużej aktywności ruchowej. W licznych wypadkach ból pojawiający się w stawach skłania pacjentów do pójścia do specjalisty oraz zaczęcia rehabilitacji.

Rehabilitacja po wypadku
Narząd ruchu musi być sprawny

Narząd ruchu człowieka okazuje się rozbudowanym aparatem, która pozwala na poruszanie się, wykonanie różnych czynności oraz czerpanie zadowolenia z życia. Jeżeli dolegliwości dopadną któryś ze stawów, koordynacja ruchowa jest zaburzona, nawet lekkie czynności potrafią powodować ból, który utrudnia wydajne funkcjonowanie. W takich okolicznościach nie można odkładać leczenia, lepiej szybko znaleźć gabinet ortopedy i odkryć podłoże dolegliwości, a w następstwie powziąć dobre kroki, by im zaradzić. W niektórych okolicznościach nieodzowna staje się rehabilitacja, która pozwala przywrócić obolałym stawom pełną sprawność.

Uraz stawu barkowego zdarzają się wyjątkowo często

Pośród najczęściej objawiających się kontuzji narządu ruchu wyróżnia się dolegliwości stawu barkowego. Urazami stawu barkowego zagrożeni są przede wszystkim sportowcy, kulturyści, jak również osoby, które w swojej pracy wykorzystują przede wszystkim ruchy górnej części tułowia. Częste obciążanie tej strefy narządu ruchowego skutkuje stanem zapalnym i dotkliwym bólem. W otoczeniu stawu barkowego niejednokrotnie dochodzi też do zwichnięć. W sytuacji podejrzeń kontuzji stawu barkowego robi się badanie ultrasonograficzne, rentgen lub tomografię. Odpowiednie postawienie diagnozy pozwala zdecydować o leczeniu dolegliwości. W przypadku kontuzji stawu barkowego stosuje się leczenie farmakologiczne, jak też rekomenduje się zmniejszenie obciążenia stawu. W niektórych sytuacjach pomocna okazuje się też rehabilitacja stawu barkowego.

Zacznij rehabilitację, żeby wrócić do kondycji

fizjoterapia
Rehabilitacja przy kontuzjach stawu barkowego może mieć różny przebieg, jest to indywidualnie dostosowane do rodzaju dolegliwości. Rehabilitacja obejmuje czynności z dziedziny kinezyterapii, fizykoterapii, często stosuje się także masaże, zabiegi laseroterapii, hydroterapię bądź krioterapię. Wyleczenie urazów stawu barkowego okazuje się wyjątkowo istotne, ponieważ ich bagatelizowanie potrafi doprowadzić do rozwoju chorób zwyrodnieniowych.
2020/05/01, 07:30