Menu strony

Wybieramy miejsce na zorganizowanie wesela-marzeń

W ostatnim czasie coraz więcej cudzoziemców decyduje się na organizację zaślubin i wesela w Polsce. Nasz kraj jest szczególnie pociągający dla odwiedzających zza zachodniej granicy, gdzie pomimo postępującej skłonności do zrównywania cen, wciąż jeszcze jest drożej jak u nas.

Każdy, kto ma to już za sobą wie, że rozplanowanie tego typu ceremonii to przedsięwzięcie wymagające sporych nakładów finansowych. Za przykład można podać m.in. opłaty za orkiestrę, dekoracje, ubrania, wynajem samochodu, nocleg (zobacz koniecznie: apartamenty 6 osobowe do wynajęcia nad morzem) dla gości itp. Opłaty mnożą się bez końca, a każdy pragnie aby jego wesele na długi czas zapisało się w pamięci wszystkich na nim obecnych. Nic więc dziwnego, że wesele w Polsce zyskały sobie renomę poza granicami naszego kraju, pośród tych, którzy z jednej strony poszukują u nas odrobinę egzotyki, a z drugiej chcą nieco zaoszczędzić.

Najbardziej popularnymi kierunkami tej weselnej migracji są kurorty rozlokowane wzdłuż zachodniej granicy Polski. Coraz to powstają tutaj nowe urocze miejsca, które nęcą organizacją wesela-marzeń.
moda ślubna

Ze statystyk wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się wesela w górach. Polskie góry przywitają weselnych gości w szczególności smakowitą kuchnią oraz zapierającymi dech w piersiach widokami, które przy okazji posłużyć mogą za wspaniałe tło dla ślubnych zdjęć. Dobór miejsca zależy od upodobań oraz stanu portfela. Propozycje są różnorodne: od nowomodnych sal po odnowione poniemieckie pałacyki. Każdy więc może znaleźć coś na miarę swoich możliwości oraz oczekiwań (sprawdź Rusiń-ski).

Dobrze jest mieć na uwadze fakt, że właściciele różnego rodzaju restauracji, hoteli czy pensjonatów, mają napięte terminarze. W wielu przypadkach na wolny termin trzeba oczekiwać nawet do dwóch lat. Największa ilość zainteresowanych organizacją wesela jest w w okresie letnim. Coraz większą sławą cieszą się również wesela urządzane w czwartki lub w piątki. Tak więc w sytuacji, gdy już dokonamy wyboru konkretnego miejsca, trzeba niezwłocznie zająć stosowny termin, bo chętnych, jak widać jest dużo i nie tylko wśród naszych rodaków.
2020/10/13, 07:20