Menu strony

Czemu warto wybrać się na Dominikanę? Kiedy opłaca się pojechać w tamten rejon?

Zawsze w momencie jak za oknem jest gorsza pogoda zaczynamy myśleć o wyjazdach do dalekich krajów. Najlepiej tam, gdzie jest gorąco, słońce świeci, oprócz tego jest morze oraz plaża. Ma to być dla nas swego rodzaju odskocznia od cogodzinnej szarości. Przeglądając oferty biur podróży możemy natknąć na dosyć oryginalny, ale już z dnia na dzień bardziej popularny kierunek. A może by tak polecieć na Dominikanę? Dominikana leży na wyspie Haiti znajdującej się na Morzu Karaibskim. Jest to kraj niemal 7 razy mniejszy aniżeli Polska, lecz zachwycający roślinnością oraz malowniczymi plażami.
wakacje nad morzem
Spora ilość ładnych piaszczystych plaż powoduje, iż jest to wręcz doskonałe miejsce na wypoczynek dla osób tęskniących za słońcem i ciepłem. Właśnie wtedy, kiedy u nas panuje zima i warunki na zewnątrz często nie zachęcają do długiego przebywania na dworze, na Dominikanie są świetne warunki pogodowe, niemal wymarzone.

Kolejne tematy

Wakacje w Austrii oraz Grecji, czyli gdzie należałoby pojechać

Grecja
Multum osób z szerokim wyprzedzeniem planuje swoje wakacje. To niesłychanie właściwy pomysł, szczególnie jeżeli planujemy wykupić wakacje z biura podróży. Niemało biur podróży proponuje tańsze oferty wakacyjne, jeśli wykupimy je przed sezonem. Wcześniejsze zaplanowanie urlopu również zdoła nam wyjść na korzyść, bo będziemy mieć pewność, iż nic nie zaszkodzi nam w wyjeździe na długo wyczekiwane wczasy.


Możemy spędzać całe dnie na plaży, albo skorzystać z wycieczek, przez które można poznać to państwo bardziej pod względem przyrody jak również normalnego, codziennego życia. Jeśli nie robiliśmy z wyprzedzeniem rezerwacji, tylko właśnie postanowiliśmy, że chcemy pojechać w podróż, warto skorzystać z ofert Dominikana last minute. Można ich poszukać w biurach podróży.

Za całkiem dobrą cenę będziemy mogli kupić wycieczkę w ten egzotyczny, odległy zakątek świata. Jeżeli chodzi o wycieczki Dominikana oferuje bardzo dużo ciekawych wypadów, kóre pozwolą nam w lepszym stopniu poznać tą część wyspy. Można bliżej spenetrować malownicze wodospady albo górskie szczyty porośnięte bujnie roślinnością. Jeżeli natomiast ktoś chciałby w jeszcze inny sposób spędzić czas, w takim wypadku pomysłem może być nurkowanie. W taki sposób będziemy mogli podziwiać podwodne widoki cudownych raf koralowych. Można również wybrać się na okoliczną wysepkę.

Niektóre z takich wysp są naprawdę małe i można poczuć się jak na bezludnej wyspie. Jeśli natomiast interesuje nas tylko plażowanie, Dominikana posiada pod dostatkiem malowniczych plaż, jakie również możemy odwiedzać oraz spędzić na każdej trochę czasu. Najbardziej polecany rejon, jeśli chodzi o plażowanie to Punta Cana.

Tutaj oprócz tego jest doskonała infrastruktura turystyczna. Mnóstwo barów, miejsc z pysznym jedzeniem albo dyskotek, a wszystko to z widokiem na morze. W takim miejscu możemy miło spędzić wieczór odrywając nasze myśli choćby na chwilę od codziennych spraw.
2019/12/03, 07:26