Menu strony

Co wiemy na temat herbaty? Jakie mamy rodzaje? Dlaczego warto ją pić, jakie przynosi korzyści?

Osoby lubiące herbatę mają naprawdę spory wybór. Tak naprawdę w każdym sklepie mogą wybrać herbatę czarną, czerwoną czy białą. Smak jak i właściwości zależne są od gatunku i sposobu parzenia.

Według wielu osób, które się na tym znają najzdrowsza oraz niesamowicie wartościowa jest ta wysokogatunkowa liściasta. Odda ona doskonale swój smak jak i aromat, dlatego też lepiej nie nabywać najtańszych herbat, a już na pewno nie ekspresowych.

parzenie herbaty
Tak więc jeżeli herbata sklep specjalistyczny to będzie słuszny wybór, gdyż tam kupimy najlepszej jakości produkty (w którym sklepie kupić dobrą herbatę). Musimy przy tym wiedzieć, iż na smak oraz na jakość napoju wpływa też woda, jakiej używamy do parzenia herbaty. Jeśli chcemy zachować najbardziej oryginalny aromat herbacianych liści, najlepiej użyć lekką, miękką, przefiltrowaną wodę. Niesamowicie istotne jest również, żeby czajnik, w jakim gotujemy wodę nie był zakamieniony.

Kolejne tematy

Czy częstokrotne używanie małej czarnej mogłoby nam zrobić krzywdę?

mieszkanie - panorama
Mieszkamy w dniach, gdy szkoda nam czasu na sen. Pomagamy sobie wtenczas jakimiś napojami energetyzującymi lub na niektórych też pobudzająco działa szklanka małej czarnej. Są koneserzy smaku takiego napoju, wszakże nie wszyscy wiedzą, że częste używanie tego napoju mogłoby nam zaszkodzić.


Woda twarda o sporej ilości fluoru oraz chloru będzie źle wpływać na smak oraz jakość herbaty. Istnieje kilka typów herbat, każda z nich posiada określone właściwości. Herbata czarna posiada największą ilość teiny.

Masz apetyt na kolejną publikację na opisywany tu temat? Jeżeli tak, to raźno kliknij ten link – to wiarygodna treść.

Najkorzystniej zaparzać liściastą, a nie taką z torebki. Obowiązkowo trzeba robić to dłużej aniżeli trzy minuty, bo po dłuższym czasie zaparzania z herbaty wytrącają się garbniki, jakie neutralizują działanie teiny. Herbata taka działa pobudzająco i wspomaga produkcję soków trawiennych. Następny rodzaj to zielona herbata, jaka pochodzi z tej samej rośliny, co wspomniany wcześniej rodzaj czarny. Jej liście poddane zostały procesowi fermentacji, co sprawia, że posiada ona mniej teiny. Jednocześnie ma większą ilość przeciwutleniaczy, jakie niszczą szkodliwe wolne rodniki. To jak długo ją parzymy wpływa na ilość przeciwutleniaczy.

kubek gorącej herbaty
Herbaty białe otrzymuje się z tej samej rośliny, co czarną i zieloną, natomiast są to nie jedynie liście, lecz także pączki pokryte białym nalotem (więcej szczegółów: polecamy). Nie jest ona poddana fermentacji. Posiada niezbyt dużą ilość teiny, ale przy tym dużo przeciwutleniaczy. Ma delikatny smak i uspokajające działanie. Tego rodzaju herbata jest najbardziej polecana latem. Orzeźwia, potrafi ugasić pragnienie i obniża poziom cholesterolu.
2022/04/05, 07:16